Přejít k obsahu | | Přejít k vyhledávání

ICOM Transport

Jizerská 50 za námi!

14 Únor 2023 | Ze společnosti

Letošního 56. ročníku Jizerské padesátky se zúčastnilo přes 9 tisíc závodníků. My jsme zajišťovali dopravní obslužnost v rámci MHD Jablonec nad Nisou, speciálně pro tuto akci jsme zajistili posilové spoje a prodloužili trasu.

Jizerská 50 je nejznámější český závod v běhu na lyžích na trati, které se přezdívá „Jizerská magistrála“ a vede zhruba 50 km napříč Jizerskými horami. Letošní ročník se konal od 9. 2. do 12. 2. 2023. Naše společnost provozující MHD v Jablonci nad Nisou byla na tuto příležitost dobře připravena. Prodloužili jsme některé trasy a přidali i posilové spoje.

Hlavní trať s kapacitou 4 800 lidí byla vyprodána a nad celým průběhem akce dohlíželo přes sto dobrovolníků. Závod je oblíbený i u zahraničních účastníků, kteří oceňují rozestavěné fanoušky na dlouhé trati, což pro ně není samozřejmostí, protože jsou zvyklí na dlouhé odlehlé tratě bez stop civilizace. Letos se stal vítězem závodu norský profesionální sportovec Kasper Stadaas. Z českých účastníků se nejvýše umístil Jan Šrail, dvojnásobný mistr České republiky v běhu na lyžích v závodě na 15 km volnou technikou.