Projektový manažer Miloš Driml má po práci zajímavé hobby
14 Březen 2025 | Ze společnosti Pro zaměstnance
S panem Drimlem jsme si povídali nejen o práci v logistice, ale i o tom, jak vypěstovat vlastní bonsaj. Více se dozvíte z rozhovoru na Modré vlně.
Kdy jste nastoupil do ICOMu? Už jste tady jednou pracoval, pak jste odešel a znova se vrátil. Vrátil jste se na tu samou pozici anebo jste předtím pracoval na jiné pozici?
Do ICOMu jsem nastoupil v září 2024 na pozici projektového manažera. Ale ve firmě jsem již dříve pracoval, vrátil jsem se po třech letech a shodou okolností po tříletém působní na pozici dispečera.
Pohybujete se v profesním životě v logistice dlouhodobě?
Ano, pracoval jsem například v Automotive Lighting, kde jsem prošel různými pozicemi od kontroly až po mistra výroby. Doprava mě lákala a zajímal mě logistický proces, tak jsem právě později nastoupil na pozici dispečera.
Byla to velká změna v náplni práce?
Určitě. Já byl sice zvyklý pracovat s lidmi v kolektivu, ale u dispečera se řeší věci individuálně s každým řidičem. Navíc je to v porovnání s povinnostmi nebo náplní práce úplně něco jiného.
Co všechno máte na starosti na pozici projektového manažera? Jak vypadá Váš pracovní den?
Zastupuji vedoucí tuzemské kamionové dopravy, vyřizuji nábory řidičů. Řeším instalaci tabletů do nákladních vozidel. Aktuálně je to také audit TAPA TSR, který specifikuje požadavky na bezpečnou přepravu zboží v rámci dodavatelského řetězce. Oslovují nás také klienti, pro které je potřeba plánovat nové trasy.
Jak takový proces probíhá?
Je potřeba spočítat kolik řidičů by na zakázce mělo jezdit, dále počet nákladních souprav, které by náklad převážely. Za jak dlouho řidič trasu ujede, kde bude mít pauzy a další věci spojené s přepravou.
Co Vás na práci baví a co je podle Vás náročné?
Práce mě baví, protože je flexibilní, pořád se něco děje. Pokaždé je to něco jiného a máme tady dobrý pracovní kolektiv. S novými věcmi je to ze začátku vždy složitější, náročný je třeba audit TAPA TSR.
Máte nějaký osobní vztah k dopravě?
Táhnul mě celý ten logistický proces, v automobilovém průmyslu se řešila jak výroba, tak balení. Mojí aktuální pozicí se tento pomyslný kruh uzavřel. V každém odvětví, ve kterém jsem pracoval se řešily v přepravě trochu jiné podmínky. Na TKD se přepravují potraviny, takže je potřeba hlídat jiné normy, například správnou teplotu, aby se zboží nezkazilo.
Máte nějaké koníčky, kterým se věnujete ve volném čase?
Mám rád sport. Chodím běhat, hraji a trénuji fotbal. Také se věnuji mojí divoké labradoří fence a pěstuji bonsaje.
Co pěstování těchto rostlin obnáší?
Celý proces začíná tím vybrat si správný strom (rostlinu) který by mohl vytvořit bonsaj. Rostlinu je potřeba vykopat a pak se umístí do široké pěstební nádoby. Pravidelně ji zalévat a starat se o ni. Po 2 až 3 letech se může rostlina začít stříhat a tvarovat do bonsaje.
Jakým způsobem?
Tvaruje se pomocí drátu, ale i třeba za pomocí frézy do různých tvarů, nebo také možností jaké kmen má. Samotný proces vytváření trvá i několik let. Posledním procesem je přesazení do keramické misky. I pak je nutné se o bonsaj starat, pravidelně ji zalévat a hnojit.
Na jaké druhy se zaměřujete?
Já se věnuji hlavně venkovním bonsajím, které nejsou tak náročné na pěstování jako vnitřní.
Máte kolem sebe nějakou komunitu pěstitelů?
Ano, je nás celkem 13-14 kamarádů, kteří se tomu věnujeme. Jezdíme pravidelně na výstavu do Belgie. Výstavy také u nás jednou za dva roky pořádáme. Někteří z nás vystavují své rostliny. Řešíme spolu nové metody pěstování, je to fajn koníček.
Kam vyrážíte na lov bonsají?
Kamarádi si přivezli rostlinu na bonsaj z Chorvatska. U nás se mohou vyskytovat ve starých lomech. Mohou to být třeba i okusy stromů od zvěře. Těch možností, kam vyrazit je opravdu hodně.
Chystáte se vyrazit s kolegy na bowlingový turnaj?
Už se na to těšíme, určitě nás všechny čeká zábava a příjemně strávený čas. Osobně jsem zatím netrénoval (smích).