Přejít k obsahu | | Přejít k vyhledávání

ICOM Transport

Rodina Kratochvílova slaví 30 let od vstupu do společnosti

7 Červen 2024 | OKÉNKO GENERÁLNÍHO ŘEDITELE Ze společnosti Pro zaměstnance

4. června jsme vzpomínali nejenom na 75. narozeniny pana Kratochvíla, ale i 30 let od vstupu rodiny Kratochvílových do naší společnosti. Zdeněk Kratochvíl poděkoval kolegům za blahopřání, ale hlavně za velmi pozitivní hospodářské výsledky za celé zmíněné období.

Před třiceti lety došlo ke vstupu rodiny Kratochvílovi do společnosti, tedy ještě bývalého hospodářsky neutěšeného ČSAD Jihlava. Hospodářský výsledek předešlého roku mínus 7 milionů. Díky reorganizaci společnosti a nastavení jasných pravidel, měli zaměstnanci již za rok vyšší mzdy o 23% a současně došlo ke stabilizaci hospodaření, jehož výsledek byl už v prvním roce zisk 15 milionů.

ICOM transport se během 30 let vyšvihl z regionálního dopravce mezi špičkové dopravce České republiky.

Porovnání roku 1994 se současností:

  • Nárůst obratu o 2000%
  • Nárůst zaměstnanců o 400%
  • Nárůst počtu autobusů o 900%
  • Nárůst počtu kamionů o 800%
  • Nárůst najetých km v autobusové dopravě o 500%
  • Nárůst najetých km v nákladní dopravě o 700%

Ještě se musíme pochlubit, že jsme v průběhu 30 let mohli díky práci našeho kolektivu investovat do techniky, budov, softwarů, atd. 15 miliard Kč. Pan Kratochvíl k tomu dodal: „Neustále jsme se snažili dát našim zaměstnancům jistotu v předplacené budoucnosti, což se zúročilo například v těžkém období hospodářské krize, nebo trvání pandemie. Ani v těchto dobách jsme nemuseli snižovat počty zaměstnanců, či snižovat mzdy nebo omezovat benefity.“

Naší společnosti se podařilo zvýšit konkurenci v kvalitě cestování a příjemnějšímu zaměstnání pro řidiče v rámci ČR a to jednorázovým pořízením 600 nejmodernějších autobusů značky Mercedes-Benz pro dopravní obslužnost. Konkurence byla nucena nás následovat.

Podobné kroky byly udělány také v nákladní dopravě.

Tyto všechny informace a zajímavé milníky zazněly na narozeninové oslavě pana Kratochvíla, kterému v úterý gratulovaly na pracovišti stovky zaměstnanců. Kromě poděkování za dárky a přání, děkoval také generální ředitel všem kolegům, za společných 30 let.

„Na úspěšném fungování naší společnosti má podíl každý zaměstnanec. Touto cestou bych ještě jednou rád poděkoval všem, kteří se pod úspěšný vývoj firmy zasloužili. Včetně kolegům, kteří se na tomto podíleli a dnes nás již sledují v důchodovém věku. Děkuji všem,“ říká generální ředitel, pan Kratochvíl.